Sigma Amarol Triol Satin


SIGMA Amarol Triol Satin

Primárně se používá jako ekonomický Ein-Topf-Systém (základní, střední avrchní vrstva) pro rozměrově stabilní dřevěné komponenty (např. okna atd.). Vhodný také pro všechny běžné podklady, jako je kov, barevný kov po příslušné předběžné úpravě. Nepoužívejte při teplotách menší než 7°C.

Vlastnosti:

  • nežloutne
  • lesk stabilní
  • trvale elastický
  • pevný
  • dobré pokrytí hran
  • snadné zpracování
  • přátelský k životnímu prostředí
Informace o výrobku

Použití

Primárně se používá jako ekonomický Ein-Topf-Systém (základní, střední a vrchní vrstva) pro rozměrově stabilní dřevěné komponenty (např. okna atd.). Vhodný také pro všechny běžné podklady, jako je kov, barevný kov po příslušné předběžné úpravě. Nepoužívejte při teplotách <7 ° C.

Barevné tónování

Bílá a lze míchat v několika tisících barvách pomocí systému míchání barev MIX ABSOLUT

Stupeň lesku:

hedvábně lesklý

Balení

2,5 l a1 l (v závislosti na barvě)

Technické parametry

Hustota: Ca. 1,288 g/cm3
Spotřeba: Ca. 90 ml/m2
Ředění: voda
Doba schnutí: Prachu vzdorný po přibližně 1 hodině Lze přelakovat po 5 hodinách při 20 ° C a 65% relativní vlhkosti vzduchu

Obsahuje

Akrylátová disperze, oxid titaničitý, plniva, voda, glykolethery, konzervační látky, pomocné látky tvořící film, přísady.

Pokyny pro zpracování

Příprava povrchu: Očistěte a odrezte ocel. Důkladně odmastěte povrch, odstraňte zpuchřelou vrstvu a naneste základní nátěry 1-2 krát pomocí SIGMA Allgrund. Lakované plasty celoplošně se SIGMA Universol (1:50 ředěné vodou) pečlivě zbrousit mokrým brusným papírem P 400. Poté omyjte dostatečným množstvím čisté vody a použijte základní SIGMA Torno Primer. V případě dřeva se barevnými přísadami (Hemlock, Merbau atd.) musí být základní nátěr a první mezivrstva provedena pomocí SIGMA Holz-Iso-Grund. > Riziko změny barvy.
Zpracování: Nátěr, váleček, nástřik. Před použitím dobře promíchejte. Ihned po použití očistěte nářadí vodou. Teplota zpracování, vzduchu a podkladu minimálně + 7 ° C. Maximální relativní vlhkost 85%.
Příprava povrchu - dřevo Podklad musí být suchý (vlhkost dřeva - měkké dřevo cca 15% hmot., tvrdé dřevo cca 12% hmot.), pevný, zbavený nečistot a odlučovacích látek. Zkontrolujte nosnost podkladu a stávajících nátěrů. Zcela odstraňte nenosné vrstvy. Vyluhujte a zdrsněte staré, lesklé nátěry. Důkladně odstraňte zešednutí, dokud nebude dřevo zdravé, v případě potřeby zaoblete hrany na poloměr 2 mm.
Omezeně stabilní dřevěné komponenty
V závislosti na třídě trvanlivosti dřeva impregnační základní nátěr se Sigmalife Impregnant nebo Sigmalife Holzgrund LH. U dřev, které jsou bohaté na dřevité složky, musí být základní nátěr a případně také mezivrstva nahrazen SIGMA Holz-Iso-Grund. 2 - 3 x SIGMA Amarol Triol WV Satin (základní, případně mezivrstva a vrchní vrstva).
Rozměrově stabilní dřevěné komponenty
U dřevin, které jsou bohaté na dřevité složky, musí být základní nátěr a případně také mezivrstva nahrazen SIGMA Holz-Iso-Grund. 2 - 3 x SIGMA Amarol Triol WV Satin (základní, případně mezivrstva a vrchní vrstva). Pro surové dřevo s barvicími přísadami, např. borovice atd. je nutné nanést základní nátěr a mezivrstvu SIGMA Holz-Iso-Grund (riziko změny barvy).
Pokyn k opravě dřeva: Shnilé a zničené dřevo (např. okapnice, rohy oken, praskliny) lze opravit pomocí systému na opravu dřeva SIGMA Flexidur.
Čištění nářadí: Vodou ihned po použití.
Zvláštní poznámka: VOB, Část C, DIN 18 363, Oddíl 2 a 3 a BFS dotyčných listů Na vrchní vrstvu nábytku (lavice, židle atd.) je třeba v barevné oblasti použít lesklé nebo vysoce lesklé výrobky.

Přisoušení (při 35°C a 40% relativní vlhkosti vzduchu):
další krok aplikace: cca1 h v sušárně

Aplikační metody:
Teor. spotřeba ml/m2 Aplikační metody: Teor. vydatnost: m2/l
cca 80-100 máčení / polévání cca 10-12,5
cca 50 natírání štětcem cca 20

Doporučené aplikační množství 80-100 ml/m2
Teplota během aplikace: Nenanášejte pod 15 °C (teplota vzduchu i podkladu). Nižší teplota prodlužuje dobu zasychání. Max. relativní vlhkost vzduchu 75 %.
Podklad : Podklad musí být čistý a suchý.
Vlhkost dřeva mezi 11-15 %