Sigma Contour Aqua PU Satin


SIGMA Contour Aqua-PU Satin

Pro vysoce kvalitní mezi a konečné nátěry na všech běžných podkladechjako je dřevo, dřevěné materiály, kovy, neželezné kovy, plasty kompatibilní s nátěry atd. SIGMA Contour Aqua-PU Satin je také vhodný pro nátěry radiátorů (do 90°C). Fyziologická bezpečnost podle DIN EN 71 Část 3 vhodné pro nátěry např. hraček atd.

Vlastnosti:

  • velmi tvrdý povrch odolný proti poškrábání a nárazům (doba sušení do konečné tvrdosti cca 28 dní)
  • odolný vůči čisticím prostředkům pro domácnost
  • pevný
  • snadné zpracování
  • dlouhá doba otevření
  • výborný průběh
  • rychleschnoucí
  • nežloutne
  • bez zápachu
Informace o výrobku

Použití

Pro vysoce kvalitní mezi a konečné nátěry na všech běžných podkladech jako je dřevo, dřevěné materiály, kovy, neželezné kovy, plasty kompatibilní s nátěry atd. SIGMA Contour Aqua-PU Satin je také vhodný pro nátěry radiátorů (do 90°C). Fyziologická bezpečnost podle DIN EN 71 Část 3 vhodné pro nátěry např. hraček atd.

Barevné tónování

Bílá a může být smíchána v několika tisících barev prostřednictvím systému SIGMAMIX. Chcete-li upravit bílou barvu nátěrové kvality na bílý stupeň kvality spreje, použijte prosím nátěrovou kvalitu, Base Ln, v tónu „Spray- Weiss“.

Stupeň lesku:

sametově lesklá

Balení

2,5 l, 1 l, 0,5 l (závisle na barvě)

Technické parametry

Vydatnost : ca. 1,25 g/cm3
Spotřeba: ca. 100 ml/m2 (dle podkladu)
Ředění: voda
Doba schnutí: po cca 1 hodině prachu vzdorný, po cca 5 hodinách přetíratelný při 23 °C a 50 % relativní vlhkosti. Ke zpomalení schnutí může dojít při teplotě do 10 °C.

Obsahuje

PU akrylátová disperze, oxid titaničitý, plniva, voda, glykoéter, konzervační látky, pomůcky pro tvorbu filmu, přísady.

Pokyny pro zpracování

Příprava povrchu: Očistěte a odrezte ocel. Důkladně odmastěte povrch, odstraňte zpuchřelou vrstvu a naneste základní nátěry 1-2 krát pomocí SIGMA Allgrund. Lakované plasty celoplošně se SIGMA Universol (1:50 ředěné vodou) pečlivě zbrousit mokrým brusným papírem P 400. Poté omyjte dostatečným množstvím čisté vody a použijte základní SIGMA Torno Primer.
Surové dřevo, uvnitř, vrstvy brousit, základní nátěr se Sigma Holz Isoprimer/GORI Woodprimer a dřevěných výrobků obsahujících barevné složky (Hemlock, Merbau, atd.), musí být proveden základní a první mezinátěr se SIGMA Holz Isoprimer/GORI Woodprimer. Riziko zabarvení! Riziko popraskání! Před úpravou se Sigma Holz-Isoprimer/GORI Woodprimer je minimální doba schnutí základního nátěru 24 hodin.
Mezinátěr: Popř. Sigma Vorlack Aqua nebo Sigma Contour Aqua-PU Satin
Konečný nátěr: Sigma Contour Aqua-PU Satin neředěný (pro tmavé odstíny zpracovaný válečkem, zředěný 5-10% vodou)
Zpracování: nátěr (optimální s polyesterovými štětinami kartáče), váleček, nástřik Pro broušení vodou ředitelných barev se doporučuje brusný papír 235 U / P240 3M nebo např. Mirca abraziva.
Čištění nářadí: bezprostředně po použití s vodou. Zpracování, cirkulující vzduch a teplota podkladu nejméně + 70 C. Maximální relativní vlhkost 85%. Teplota zpracování při teplotě nejméně 7 °C
Zvláštní poznámka: VOB, Část C, DIN 18 363, Oddíl 2 a 3 a BFS dotyčných listů Pro ochranu proti pigmentovému oděru z barevných povrchových úprav nábytku (lavice, židle atd.) doporučujeme další průhledný nátěr, např. parketový a lak na schodiště. Veškeré mezinátěry musí být před finální povrchovou úpravou natřeny přípravkem SIGMA Vorlack Aqua. Ideální pro speciální nátěry, ředěné vodou.