Sigmalife DS Satin


Sigmalife DS Satin

Klasický okenní základní, mezi a finální nátěr dřevěných komponentů, např. dřevěná okna, vnější dveře atd. Testováno dle DIN ENV 927-2.

Vlastnosti:
s hybridní technologií, tj.

  • k dispozici v široké škále barev
  • velmi vysoká průhlednost
  • dobré krytí hran
  • optimální ochrana proti UV záření a vysoká absorpční kapacita UV záření
  • odpuzuje vodu
  • propustnost vodní páry
Informace o výrobku

Použití

Klasický okenní základní, mezi a finální nátěr dřevěných komponentů, např. dřevěná okna, vnější dveře atd. testováno dle DIN ENV 927-2

Barevné tónování

přes 100 barevných tónů

Stupeň lesku:

hedvábný lesk

Balení

2,5 l, 1 l

Technické parametry

Hustota: Ca. 0,93 g/ccm (odchylky související s výrobou).
Spotřeba: Ca. 80 ml/m2 (určete odchylku související s objektem zkušebním nátěrem).
Doba schnutí: prachu odolné po 2 hodinách, přetíratelné po 16 hodinách V případě obohacených dřevin a vlhkého počasí je třeba očekávat delší dobu schnutí.
Skladování: V uzavřeném originálním obalu v chladu a suchu po dobu min. 24 měsíců. Technické údaje se týkají teploty + 23 °C a relativní vlhkosti 50 %.

Obsahuje

Disperze akrylátu, oxid titaničitý, plniva, voda, glykoly, konzervační látky, pomůcky pro tvorbu filmu, přísady.

Pokyny pro zpracování

Příprava povrchu: Podklad musí být suchý, pevný, bez nečistot a oddělujících látek. Zkontrolujte nosnost podkladu a stávajících povrchů. Zcela odstraňte neudržitelné vrstvy.
Zdrsnit staré, lesklé glazury a povrchy. V případě potřeby důkladně odstraňte šednutí na zdravém dřevě. Zakulatit hrany do poloměru 2 mm.
Nestálo rozměrné dřevěné součásti: V závislosti na třídě trvanlivosti dřeva, impregnační základní nátěr Sigmalife Impregnant nebo Sigmalife Holzgrund LH. 2 x Sigmalife DS (základní a finální vrstva)
Stálo rozměrné dřevěné součásti: V závislosti na třídě trvanlivosti dřeva, impregnační základní nátěr s Sigmalife Impregnant nebo Sigmalife Holzgrund LH. 3 x Sigmalife VS-X (základní, středně pokročilá a finální vrstva) Zpracování při teplotě vzduchu a teplotě podkladu nejméně + 5 °C. Maximální relativní vlhkost 85%.
Odstín povrchu glazury je ovlivněn charakteristickým, typickým odstínem dřeva. Proto jsou odchylky od odstínových map nevyhnutelné a není důvod si stěžovat.
Konečný lesk povrchu se získá po době schnutí cca. 21 dní.