SIGMA Amarol Triol Satin

    
SIGMA Amarol Triol Satin je hedvábně lesklý Ein-Topf-Systém pro dřevěná okna a venkovní dveře na rozpouštědlové bázi, pro vnitřní i vnější použití.

Vlastnosti:

  • nežloutne
  • lesk stabilní
  • trvale elastický
  • pevný
  • dobré pokrytí hran
  • snadné zpracování
  • přátelský k životnímu prostředí
Informace o výrobku

Použití

Primárně se používá jako ekonomický Ein-Topf-Systém (základní, střední a vrchní vrstva) pro rozměrově stabilní dřevěné komponenty (např. okna atd.). Vhodný také pro všechny běžné podklady, jako je kov, barevný kov po příslušné předběžné úpravě. Nepoužívejte při teplotách <7 ° C.

Barevné tónování

Bílá a lze míchat v několika tisících barvách pomocí systému míchání barev MIX ABSOLUT

Stupeň lesku:

hedvábně lesklý

Balení

2,5 l a1 l (v závislosti na barvě)

Technické parametry

Hustota:
Ca. 1,288 g/cm3
Spotřeba:
Ca. 90 ml/m2
Ředění:
voda
Doba schnutí:
Prachu vzdorný po přibližně 1 hodině Lze přelakovat po 5 hodinách při 20 ° C a 65% relativní vlhkosti vzduchu

Obsahuje

Akrylátová disperze, oxid titaničitý, plniva, voda, glykolethery, konzervační látky, pomocné látky tvořící film, přísady.

Pokyny pro zpracování

Příprava povrchu:
Očistěte a odrezte ocel. Důkladně odmastěte povrch, odstraňte zpuchřelou vrstvu a naneste základní nátěry 1-2 krát pomocí SIGMA Allgrund. Lakované plasty celoplošně se SIGMA Universol (1:50 ředěné vodou) pečlivě zbrousit mokrým brusným papírem P 400. Poté omyjte dostatečným množstvím čisté vody a použijte základní SIGMA Torno Primer. V případě dřeva se barevnými přísadami (Hemlock, Merbau atd.) musí být základní nátěr a první mezivrstva provedena pomocí SIGMA Holz-Iso-Grund. > Riziko změny barvy.
Zpracování:
Nátěr, váleček, nástřik. Před použitím dobře promíchejte. Ihned po použití očistěte nářadí vodou. Teplota zpracování, vzduchu a podkladu minimálně + 7 ° C. Maximální relativní vlhkost 85%.
Příprava povrchu - dřevo
Podklad musí být suchý (vlhkost dřeva - měkké dřevo cca 15% hmot., tvrdé dřevo cca 12% hmot.), pevný, zbavený nečistot a odlučovacích látek. Zkontrolujte nosnost podkladu a stávajících nátěrů. Zcela odstraňte nenosné vrstvy. Vyluhujte a zdrsněte staré, lesklé nátěry. Důkladně odstraňte zešednutí, dokud nebude dřevo zdravé, v případě potřeby zaoblete hrany na poloměr 2 mm.
Omezeně stabilní dřevěné komponenty
V závislosti na třídě trvanlivosti dřeva impregnační základní nátěr se Sigmalife Impregnant nebo Sigmalife Holzgrund LH. U dřev, které jsou bohaté na dřevité složky, musí být základní nátěr a případně také mezivrstva nahrazen SIGMA Holz-Iso-Grund. 2 - 3 x SIGMA Amarol Triol WV Satin (základní, případně mezivrstva a vrchní vrstva).
Rozměrově stabilní dřevěné komponenty
U dřevin, které jsou bohaté na dřevité složky, musí být základní nátěr a případně také mezivrstva nahrazen SIGMA Holz-Iso-Grund. 2 - 3 x SIGMA Amarol Triol WV Satin (základní, případně mezivrstva a vrchní vrstva). Pro surové dřevo s barvicími přísadami, např. borovice atd. je nutné nanést základní nátěr a mezivrstvu SIGMA Holz-Iso-Grund (riziko změny barvy).
Pokyn k opravě dřeva:
Shnilé a zničené dřevo (např. okapnice, rohy oken, praskliny) lze opravit pomocí systému na opravu dřeva SIGMA Flexidur.
Čištění nářadí:
Vodou ihned po použití.
Zvláštní poznámka:
VOB, Část C, DIN 18 363, Oddíl 2 a 3 a BFS dotyčných listů Na vrchní vrstvu nábytku (lavice, židle atd.) je třeba v barevné oblasti použít lesklé nebo vysoce lesklé výrobky.

Přisoušení (při 35°C a 40% relativní vlhkosti vzduchu):
další krok aplikace:
cca1 h v sušárně

Aplikační metody:
Aplikační metody:Teor. spotřeba ml/m2Teor. vydatnost: m2/l
máčení / polévání
cca 80-100
cca 10-12,5
natírání štětcem
cca 50
cca 20

Doporučené aplikační množství
80-100 ml/m2
Teplota během aplikace:
Nenanášejte pod 15 °C (teplota vzduchu i podkladu). Nižší teplota prodlužuje dobu zasychání. Max. relativní vlhkost vzduchu 75 %.
Podklad :
Podklad musí být čistý a suchý.
Vlhkost dřeva mezi 11-15 %