Sigma Polysatin SM

    
SIGMA Polysatin SM, vysoce kvalitní, pololesklá syntetická emulzní barva pro vnitřní použití.
Hygienicky bezchybný vzduch v místnosti díky složení bez obsahu rozpouštědel a změkčovadel, s nízkými emisemi. Testováno na škodlivé látky v souladu s TÜV-Nord a WKI Fraunhofer Institute.
Vlastnosti
  • bezchybný hygienický vzduch (certifikát o zkoušce)
  • bez zamlžujících aktivních komponent (certifikát o zkoušce)
  • vysoké pokrytí
  • velmi snadné s ním pracovat
  • velmi vysoký stupeň bělosti
  • vysoce difuzní
  • zachování struktury
  • odolný vůči dezinfekčním prostředkům (certifikát o zkoušce)
Informace o výrobku

Účel použití

Pro těžké nové a renovované nátěry s pololesklým povrchem. Lze použít na všechny běžné povrchy v obytných a pracovních prostorách jako dřevotřískové, texturované, flísové nebo skleněné textilní tapety, omítky ze syntetické pryskyřice, omítky MG PII - PIV, sádrokarton atd. Vynikající pro nemocnice a lékařské ordinace, protože je odolný vůči dezinfekčním prostředkům (je k dispozici testovací certifikát).

Barevný tón:

Bílá a v několika tisících barevných odstínech pomocí systému SIGMAMIX Lze kombinovat NCS, RAL, SIGMA CHROMA a další standardní barevné kolekce.

Balení:

Bílá:12,5 l, 5,0 l a 2,5 l,
extra bílá 12,5l
Báze pro míchací stroje Ln: 12,5 l, 4 l a 1 l
Báze pro míchací stroje Zn: 12,5 l, 4 l a 1 l
Báze pro míchací stroje Dn: 12,5 l, 4 l a 1l
Báze pro míchací stroje Zx: 12,5 l, 4 l a1 l

Technické parametry

Hustota:
1,37 g/ccm
Spotřeba:
Cca. 120 ml / m2 na vrstvu na hladkém povrchu. Přesná spotřeba je stanovena testováním povrchu.
Doba schnutí:
Lze přelakovat po 4 hodinách při 20 ° C a 65% relativní vlhkosti vzduchu

Technické údaje dle DIN EN 13 300:

Odolnost proti vlhku:
Třída 1 odpovídá otěruvzdornosti podle DIN 53 778
Kontrastní poměr:
Třída krytí 2, s pokrytím 8 m2 / l
Stupeň lesku:
Hedvábně matná
Maximální velikost zrna:
Jemné (< 100 μm)
Stupeň lesku:
Hedvábně matná
Skladování:
Chladno bez mrazu

Zobrazené vlastnosti se vztahují na bílé zboží. Odchylky jsou možné díky tónování.

Pokyny pro zpracování

Příprava povrchu:

Podklad musí být suchý, pevný, zbavený nečistot a oddělujících vrstev. Zkontrolujte nosnost podkladu a stávajících nátěrů. Zcela odstraňte nenosné vrstvy. Ošetřete podklady zamořené mikroorganismy pomocí SIGMA Fungisolu. Odstraňte slinuté vrstvy broušením nebo leptáním.

Zpracování:

Nátěr, váleček a nástřik. Před použitím dobře promíchejte.

Základní nátěr:

Porézní, brusné, savé omítky maltových skupin PII a PIII, PIV, sádrokarton základní desky ze sádrovlákna natřete SIGMA Haftgrund zředěným vodou v poměru 1: 4. Zpevněte měkké sádrové omítky pomocí SIGMA Unigrund Izolujte sádrokartonovou desku obsahující vodou ředitelné, odbarvující přísady pomocí SIGMA Renova Isoprimer WV. Skvrny od nikotinu, sazí, kávy nebo mastnoty očistěte vodou a SIGMA Universol. Po vyčištění nechte velmi dobře zaschnout a izolujte pomocí SIGMA Renova Isoprimer WV. Vyluhujte a mechanicky zdrsněte lesklé povrchy a lakové nátěry a natřete pigmentovaným základním nátěrem SIGMA. Lepicí nátěry důkladně omyjte a napenetrujte pomocí SIGMA Unigrund S. Přímo pracujte na stabilních, matných, slabě savých nátěrech i tapetách z dřevotřísky, malířském rounu, dekorativní skleněné látce atd.

Mezinátěr:

Nelze použít pro většinu podkladů. Na vysoce kontrastní povrchy se SIGMA Polysatin max. 5% zředěné vody. V případě velkých souvislých ploch a kritických světelných podmínek je nutné pro prodloužení doby zpracovatelnosti použít speciální mezivrstvu SIGMA EG Primer. Konečný nátěr:

Konečný nátěr:

Plný, rovnoměrný nátěr se SIGMA Polysatin neředěný nebo max. 5% zředěné vody. Aby nedocházelo k usazování, je nutné podklad natírat jedním tahem.

Nanášení stříkáním:

Úhel stříkání: 40-50 °, tryska: 0,019-0,021, tlak stříkání: 150-180 bar Před stříkáním je nutné materiál promíchat a prosít. Mokrý nátěr doporučujeme znovu válcovat válečkem se středním vlasem (výška vlasu cca 13-18 mm).

Čištění nářadí:

Vodou ihned po použití.

Upozornění:

Teplota aplikace a podkladu minimálně + 5 ° C. Maximální relativní vlhkost 80%. Při použití SIGMA Unigrund S uvnitř může dojít k typickému zápachu rozpouštědla. Proto zajistěte dobré větrání. Viditelnost oprav v této oblasti závisí na mnoha parametrech specifických pro danou nemovitost a je třeba ji klasifikovat jako nevyhnutelnou (viz také datový list BFS 25).

Zvláštní pozornost: VOB, Část C, DIN 18 363, Oddíl 2 a 3 a BFS dotyčných listů


DALŠÍ ÚDAJE

Kód produktu: M-DF 01

Bezpečnostní pokyny a pokyny pro likvidaci naleznete v bezpečnostním listu.

Obsahuje:

Polyvinylacetátová disperze, oxid titaničitý, uhličitan vápenatý, silikáty, voda, přísady, konzervační látky. (Poradenství pro alergiky pod telefonním číslem + 49-234-869-0)