Sigma Silikat facade

    
SIGMA Silicat Topcoat MAtt, vodou ředitelná fasádní barva bez obsahu rozpouštědel a ředidel na bázi křemičitanu podle VOB / C, DIN 18363 oddíl 2.4.1, pro vnitřní i vnější použití.

Důležité vlastnosti:

  • vysoce propustný pro vodní páru
  • netvoří film
  • bez rozpouštědel
  • vodou ředitelný
  • šetrný k životnímu prostředí, ekologicky nezávadný
Informace o výrobku

Použití

Pro penetraci pískových, pórovitých, silně nebo nerovnoměrně nasákavých minerálních podkladů a stabilních starých nátěrů.

Odstín

transparentní

Balení

10 litrů

Technické parametry

Spotřeba :
Cca. 100-250 ml / m2 v závislosti na povaze a nasákavosti podkladu. Přesná spotřeba a stupeň ředění se stanoví zkušebním nátěrem.
Hustota:
1,10 g/cm3
Doba schnutí:
Lze přelakovat po 12 hodinách (+ 20 ° C / 65% relativní vlhkost). Doba schnutí se prodlužuje při vysoké vlhkosti anebo nízkých teplotách.
Skladování:
Chladno bez mrazu

Obsahuje

Draselné vodní sklo, polymerní disperze, voda, přísady.

Pokyny pro zpracování

Příprava povrchu:
Podklad musí být suchý, pevný, zbavený nečistot a oddělujících vrstev. Nechejte novou omítku neošetřenou po dobu nejméně 2-4 týdnů, v závislosti na podmínkách schnutí. Zkontrolujte nosnost podkladu a stávajících nátěrů. Zcela odstraňte nenosné vrstvy. Ošetřete podklady zamořené mikroorganismy pomocí SIGMA Fungisolu. Odstraňte slinuté vrstvy broušením nebo leptáním.
Zpracování:
Nátěr
Podmínky pro zpracování:
Teplota aplikace a podkladu min. + 8 ° C a max. 80% relativní vlhkosti
Postup zpracování:
Základní vrstva:
Pro základní pískové, porézní, silně nebo nerovnoměrně nasákavé minerální podklady skupiny malt PIc, PII, PIII, PIV (CSI> 1,0 N / mm2, CS II, CS III a CS IV), lehké minerální omítky i pevně přilnavé, dobré staré absorpční nátěry po vhodné předběžné úpravě. SIGMA Silicat Fix Aqua, upravený na savost podkladu, zředěný vodou v poměru 1: 1, nanášejte rovnoměrně a velkoryse štětcem. SIGMA Silicat Fix Aqua je koncentrát zaměřený na savost.

Kvalita podkladu musí být sladěna a ředěna (vodou až 1: 1). Základní nátěr by za žádných okolností neměl mít po nanesení a zaschnutí silně lesklý film.
Mezivrstva a vrchní nátěr:
Se SIGMA Silikat Streichfüller, SIGMA Bio Interior Silicate W, SIGMA Bio Interior Silicate S a SIGMA Sol Silicate Facade Paint. Další systémové struktury najdete v příslušných technických listech pro SIGMA Silikat Streichfüller, SIGMA Bio Interior Silicate W, SIGMA Bio Interior Silicate S a SIGMA Sol Silicate Facade Paint.
Čištění nářadí:
Vodou ihned po použití.
Upozornění:
Funkčnost povrchu je zaručena pouze v popsané struktuře systému. Nepoužívejte na přímém slunci, na sluncem zahřátých površích nebo při extrémně vysoké vlhkosti> 80%. Chraňte lakované povrchy před přímým sluncem, větrem a deštěm během a po zpracování. Pokud existuje riziko nočního mrazu a kondenzace, buďte opatrní. Pozor žíravina! Opatrně maskujte a zakryjte oblasti, které nemají být natřeny, čímž je chráníte před postříkáním! Povrchy znečištěné barvou okamžitě důkladně omyjte vodou! Výrobek nelze použít na dřevo, plasty, plast-elastické nátěry, staré zmýdelnitelné barvy (např. některé olejové barvy), mokré podklady (např. barvy) a podklady se slanými květy (mapami).
Zvláštní pozornost:
VOB, Část C, DIN 18 363, Oddíl 2 a 3 a BFS dotyčných listů